Câte anunțuri «de proprietar» sunt de fapt agenții în București

Actualizat: 28 octombrie 2026

În București, 8,9% din anunțuri sunt de la proprietari. Am prins 2.223 de anunțuri copiate în ultimele 30 de zile.

Pe zone

ZonaApartamenteProprietariCopii prinse (30 de zile)Cât cer agențiile în plus
1 Mai5111,8%5–
13 Septembrie11613,8%230%
Andronache19–3–
Aparatorii Patriei3283%520%
Armenesc270%0–
Aviatiei1648,5%250%
Aviatorilor551,8%11–
Baneasa3104,2%430%
Berceni1.0424,8%2490%
Brancusi6913%130%
Bucurestii Noi7518,7%4–
Carol313,2%1–
Cartierul Evreiesc240%21–
Centrul Civic3504,9%550%
Centrul Istoric754%5–
Chitila5715,8%50%
Cismigiu1742,3%120%
Colentina13117,6%140%
Cotroceni320%1–
Crangasi8813,6%300%
Damaroaia1637,4%5–
Decebal1388%290%
Domenii2615,4%3–
Dorobanti1092,8%80%
Dristor12711,8%290%
Drumul Taberei43213,4%1400%
Electronicii2611,5%4–
Eminescu11010%120%
Ferentari1791,1%0–
Floreasca2405%280%
Fundeni3013,3%2–
Gara de Nord9116,5%11–
Ghencea9413,8%3–
Giulesti3917,9%5–
Giurgiului16212,3%620%
Gorjului3930,8%120%
Grivita9010%130%
Grozavesti4119,5%90%
Herastrau1681,8%90%
Iancului10414,4%250%
Imgb2.4680,9%1100%
Industriilor633,2%2–
Ion Creanga7–2–
Lujerului3928,2%140%
Militari9796,2%2280%
Mosilor4422,7%110%
Nerva Traian4010%200%
Obor10715,9%120%
Ozana4615,2%4–
Pajura2615,4%2–
Pantelimon2509,2%580%
Piata Romana865,8%80%
Pieptanari258%2–
Pipera3664,4%440%
Primaverii573,5%10–
Progresul557,3%21–
Rahova7328,7%910%
Regie7–7–
Salaj8–0–
Salajan5810,3%220%
Splai5518,2%90%
Stefan cel Mare1194,2%240%
Stirbei254%1–
Straulesti9010%6–
Tei3107,1%440%
Theodor Pallady1.7051,4%1070%
Timpuri Noi397,7%10–
Tineretului2016,5%710%
Titan80110,7%1390%
Traian3813,2%3–
Trapezului5111,8%70,2%
Tudor Vladimirescu219,5%7–
Uranus362,8%4–
Vacaresti444,5%22–
Vatra Luminoasa3212,5%12–
Vatra Noua776,5%4–
Victoriei7910,1%80%
Vitan21810,6%780%